Nowy numer 09/2020 Archiwum

Młodzi rycerze

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas przeżywa je w gronie najbliższych. Tak też postanowili je spędzić ministranci i lektorzy z parafii pw. św. Wojciecha w Kargowej.

„Młodzi Rycerze” zorganizowali spotkanie opłatkowe. Prócz członków Liturgicznej Służby Ołtarza obecni byli również ich rodzice oraz rodzeństwo, a także kapłani – ks. Marek Pietkiewicz i ls. Marcin Bobowicz.

Przygotowania do tak wyjątkowego wieczoru rozpoczęły się już dużo wcześniej. Jedna z mam zajęła się organizacją poczęstunku, natomiast pozostałymi kwestiami ksiądz opiekun i zarząd Liturgicznej Służby Ołtarza.

Spotkanie odbyło się na Sali Miejskiego Domu Kultury, a uczestniczyło w nim około 120 osób. Po krótkim wstępie czyli montażu słowno-muzycznym o Bożym Narodzeniu przygotowanym przez lektorów i ks. Marcina, słowo wygłosił ksiądz proboszcz Marek Pietkiewicz. Następnie po błogosławieństwie, dzieląc się opłatkiem zebrani składali sobie życzenia, poczym wszyscy wspólnie zasiedli do stołu. Nie zabrakło miłych słów pełnych pokoju, życzliwości i miłości.

Podczas uroczystości jeden z lektorów przedstawił sprawozdanie z rocznej działalności Liturgicznej Służby Ołtarza w kargowskiej parafii, jak również wręczono wyróżnienia i nagrody dla najbardziej gorliwego ministranta i lektora roku 2013.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama