Nowy numer 08/2020 Archiwum

Radosny adwent

Dzieci gromadzą się na Roratach nie tylko w dużych miejscowościach, ale także tych niewielkich jak Chociule k. Świebodzina.

W kościele filialnym w Chociulach (parafia pw. św. Bartłomieja w Ołoboku) jak co roku dzieci zbierają się na Roratach. Przychodzą z lampionami by razem z Maryją oczekiwać na narodzenie Pana Jezusa. Dzieci w klimat Świąt Bożego narodzenia wprowadza proboszcz parafii Ołobok – ks. Tadeusz Wielgolaski, który zawsze z uśmiechem i dobrym słowem wita dzieci.

W tym roku w sposób szczególny słowa i rozważania skierowane były do dzieci pierwszokomunijnych, które 1 czerwca przyszłego roku przyjmą po raz pierwszy do serc Pana Jezusa. To oczekiwanie na narodziny Zbawiciela zamienia się w oczekiwanie na ten wielki dzień, kiedy dzieci będą w pełni uczestniczyć we Mszy świętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama