Nowy numer 09/2020 Archiwum

Następne święta z najbliższymi

Modląc się przed wieczerzą wigilijną, wspominamy więźniów. Dla nich świąteczny czas to szczególne doświadczenie odosobnienia, pozbawienia wolności.

W Zakładzie Karnym w Głogowie karę pozbawienia wolności odbywa ok. 300 osadzonych. W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że osadzeni w więzieniach, aresztach, domach poprawczych zasłużyli sobie na sprawiedliwą karę i nie ma potrzeby o nich zbytnio się troszczyć. Duszpasterstwo więzienne wspiera system penitencjarny w pomocy więźniom, w przekraczaniu granic odnajdywania zagubionego człowieczeństwa. W wigilię Bożego Narodzenia 70 osób odbywających karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym i 60 z domu poprawczego w Głogowie przeżywało we własnym gronie przyjście Jezusa na świat.

– To bardzo trudny czas, kiedy jest się daleko od bliskich, kiedy odosobnienie szczególnie dokucza. Wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy kolędy, a w domu poprawczym były również tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieląc się opłatkiem, życzyłem moim podopiecznym przede wszystkim, żeby następne święta mogli spędzić już w gronie najbliższych – powiedział ks. Sebastian Kluwak, kapelan więzienny z Głogowa.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama