Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Podążają za Jezusem

Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą obchodzimy 6 stycznia, ma szczególne znaczenie w seminarium w Paradyżu. W tym dniu sześciu braci piątego roku oficjalnie stało się kandydatami do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Paweł Socha, który wygłosił także okolicznościową homilię. Nawiązał w niej do postaci mędrców, którzy idąc za gwiazdą znaleźli nowonarodzonego Jezusa. Magowie pochodzą z narodów pogańskich i symbolizują powszechność orędzia Ewangelii, która ma być głoszona wszystkim ludziom. Kaznodzieja zaznaczył, że kandydaci są od teraz szczególnie wezwani do podążania za Jezusem i upodabniania się do Niego.

Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha   Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha kl. Dawid Kowalkowski Kandydatura jest obrzędem, który ma pokazać, że dany alumn podejmuje decyzję o bliższym przygotowaniu się do święceń. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji braci V roku w czasie poprzedzającym święcenia. Potrzebują oni naszego wsparcia, aby mogli oprzeć się pokusom szatana i jeszcze głębiej zjednoczyć się z Jezusem, który całkowicie oddał siebie Ojcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma