Nowy numer 47/2020 Archiwum

Orszak we Wschowie

Po raz drugi we Wschowie w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Pomysł zrodził się po raz pierwszy przed rokiem. Byłem pod wrażeniem, oglądając relacje w telewizji, jak wielką popularnością cieszyły się podobne marsze w innych miastach. I tak się zaczęło.

Tegoroczny orszak we Wschowie rozpoczął się przy parafii św. Jadwigi Królowej, a zakończył na rynku przed miejskim ratuszem. Zgromadził on około tysiąca mieszkańców Wschowy i okolic. Za „betlejemską gwiazdą” podążali trzej królowie, dzieci przebrane w stroje jasełkowe, zwierzęta (m.in. kucyk i osioł), harcerze z flagami. Ponadto wszystkie dzieci, które przyszły na orszak, otrzymały korony, które w większości zostały wykonane i ozdobione własnoręcznie przez młodzież oazową i harcerzy. W czasie drogi wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz słuchaliśmy tekstów Pisma Świętego opisujących przyjście Chrystusa na świat. Podczas marszu panowała radosna i rodzinna atmosfera. Po zakończeniu orszaku na scenie przed ratuszem odbyło się Misterium Bożonarodzeniowe przygotowane przez młodzież z parafii pw. św. Jadwigi pod kierunkiem harcerki o zamiłowaniach teatralnych Doroty Bartkowiak.

Wielką pomocą w przygotowaniach służyło Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Właśnie dzięki życzliwości dyrektora Piotra Chałupki i Zbigniewa Iłowskiego możliwa była realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia, w którym zagrało ponad 30 aktorów – dzieci i młodzieży.

Po misterium odbył się koncert kolęd w wykonaniu wschowskiego zespołu Kings Gospel z parafii pw. św. Stanisława. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli świętować w podobny sposób Objawienie Pańskie – Trzech Króli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama