Nowy numer 49/2020 Archiwum

Coraz mniej nietrzeźwych

Trwa publiczna debata na temat sposobów walki z pijanymi kierowcami. Tymczasem okazuje się, że pomysł zielonogórskiej policji zaczyna przynosić efekty.

Na uwagę zasługują działania zielonogórskiej policji. Chodzi konkretnie o akcję „Trzeźwy kierowca” czyli wyrywkowe badania kierowców na wybranych ulicach miasta i powiatu. Działania ruszyły w lipcu 2012 roku i początkowo były prowadzone tylko rano. Obecnie policja przeprowadza kontrole o różnych porach.

– Dwa lata temu przebadaliśmy ponad 50 tys. kierowców, a w ubiegłym roku ponad 46 tys. kierowców – wyjaśnia podinspektor Małgorzata Barska, rzecznik prasowy zielonogórskiej policji. – W czasie tych działań w 2012 roku ujawniliśmy 199 kierujących pod wpływem alkoholu. Czyn 108 z nich został zakwalifikowany jako wykroczenie, a 91 jako przestępstwo. Natomiast w ubiegłym roku pod wpływem alkoholu zatrzymaliśmy już tylko 113 kierowców samochodów. 64 przypadki to wykroczenie, a 59 to przestępstwa – dodaje.

O akcji zielonogórskiej policji jest coraz głośniej w kraju. Od kilku miesięcy policja, która nadal prowadzi wyrywkowe kontrole, zatrzymuje coraz mniej pijanych lub skacowanych kierowców. – Jak widać to przynosi efekty i będziemy na pewno będziemy ją kontynuować – wyjaśnia rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama