Nowy numer 38/2018 Archiwum

Coraz mniej nietrzeźwych

Trwa publiczna debata na temat sposobów walki z pijanymi kierowcami. Tymczasem okazuje się, że pomysł zielonogórskiej policji zaczyna przynosić efekty.

Na uwagę zasługują działania zielonogórskiej policji. Chodzi konkretnie o akcję „Trzeźwy kierowca” czyli wyrywkowe badania kierowców na wybranych ulicach miasta i powiatu. Działania ruszyły w lipcu 2012 roku i początkowo były prowadzone tylko rano. Obecnie policja przeprowadza kontrole o różnych porach.

– Dwa lata temu przebadaliśmy ponad 50 tys. kierowców, a w ubiegłym roku ponad 46 tys. kierowców – wyjaśnia podinspektor Małgorzata Barska, rzecznik prasowy zielonogórskiej policji. – W czasie tych działań w 2012 roku ujawniliśmy 199 kierujących pod wpływem alkoholu. Czyn 108 z nich został zakwalifikowany jako wykroczenie, a 91 jako przestępstwo. Natomiast w ubiegłym roku pod wpływem alkoholu zatrzymaliśmy już tylko 113 kierowców samochodów. 64 przypadki to wykroczenie, a 59 to przestępstwa – dodaje.

O akcji zielonogórskiej policji jest coraz głośniej w kraju. Od kilku miesięcy policja, która nadal prowadzi wyrywkowe kontrole, zatrzymuje coraz mniej pijanych lub skacowanych kierowców. – Jak widać to przynosi efekty i będziemy na pewno będziemy ją kontynuować – wyjaśnia rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma