GN 28/2018 Archiwum

Wielokulturowa integracja

W chórze „Sotiria” śpiewają osoby różnych wyznań oraz wielu profesji. Wspólne śpiewanie łączy tę bogatą różnorodność w jedność, której urokiem zachwycali się uczestnicy koncertu kolęd.

W cerkwi prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. 11 stycznia po raz ósmy odbył się wieczór kolęd „Bóg się rodzi” w wykonaniu chóru parafialnego „Sotiria” pod batutą Aleksandra Lewczyszyna. W koncercie wzięło udział wielu mieszkańców miasta. - Od wielu lat przychodzę na wieczory kolęd do gorzowskiej cerkwi, wsłuchuję się w piękno śpiewów i staram się trwać w tajemnicy Narodzenia Chrystusa - powiedziała Aneta Tomaszewicz.

Jak podkreślają organizatorzy, wspólne kolędowanie wpisuje się w bogactwo wielokulturowości Gorzowa Wlkp. - Pozwólmy aby narodziła się w nas ufność do drugiego człowieka. Takie koncerty oddają ducha jedności, wspólnie nas łącząc i mobilizując do wspólnego działania na chwałę Bożą. Dzisiejszy występ to przykład ekumenicznego i międzykulturowego dialogu na szczeblu wspólnotowym - powiedział ks. proboszcz Jarosław Biryłko.

Parafialny chór „Sotiria” prowadzony od lat przez Aleksandra Lewczyszyna skupia osoby różnych wyznań, które fascynują się chrześcijańską muzyką liturgiczną tradycji wschodniej.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma