Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zabrzmiały kolędy Galiczany

Noworoczny koncert kolęd w nowosolskim kościele pw. św. Antoniego w wykonaniu ukraińskiego zespołu Galiczana odbył się 11 stycznia.

Zespół młodzieżowy Galiczana z Iwano-Frankiwska (Ukraina) przybył do miasta na zaproszenie starostwa. Podczas pobytu wykonał kilka koncertów w Nowej Soli i okolicach, w ramach projektu spotkań międzynarodowych „Noworoczne kolędowanie”. Koncert kolęd w wykonaniu ukraińskich dziewcząt i chłopców był pięknym popisem szkolonych głosów, które doskonale brzmiały w kościele. Licznie zgromadzeni gromko nagradzali oklaskami każdy utwór. Młodzież wyśpiewała na koniec wszystkim noworoczne życzenia, otrzymując, oprócz uznania, słodki poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy