Nowy numer 48/2020 Archiwum

Radosna klerycka kolęda

Z okresem Bożego Narodzenia związana jest wizyta duszpasterska popularnie nazywana kolędą, podczas której duchowni odwiedzają domy swoich parafian, by modlić się wspólnie o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski, a także po prostu z nimi rozmawiać.

Także w naszym domu każdego roku ma miejsce taka wizyta. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, ksiądz rektor, ojcowie duchowni oraz księża prefekci odwiedzali nasze mieszkania, by wspólnie modlić się w intencji nas i naszych rodzin oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący czas.

W seminarium kolędę rozpoczynamy od wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Pierwsza wizyta ma miejsce w mieszkaniu księdza rektora, po której ksiądz rektor odwiedza pozostałych kapłanów. Po modlitwie w mieszkaniach kapłanów rozpoczynają oni wizytę u kleryków, sióstr zakonnych oraz pracowników świeckich mieszkających na terenie klasztoru. Jak wygląda taka seminaryjna kolęda? Zupełnie tak, jak w naszych rodzinnych domach – wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkania i rozmowa o tym, co dzieje się w naszym życiu, o naszych radościach i strapieniach. Kolęda upływała w atmosferze ogólnej radości.

Radosna klerycka kolęda   Kolęda u wychowawców... kl. Dawid Kowalkowski Z pewnością jest to czas wyczekiwany przez wszystkich braci. Życzymy wszystkim, by czas wizyt duszpasterskich dał nam nadzieję, że wraz z przybyciem do naszych domów kapłana, sam Bóg będzie nam błogosławił, oraz świadomość, że Nowonarodzony Zbawca pragnie wejść w nasze życie i pomóc nam nieść codzienny krzyż i uwolnić nas z sideł podstępnego złego ducha. Niech nowy, 2014 rok, upływa w rytmie uświęconego modlitwą czasu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama