Nowy numer 49/2020 Archiwum

Poczuj się gospodarzem

Najbliższe Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży już przygotowuje się do tego wydarzenia.

Przygotowania do święta młodych ruszyły już w Adwencie. Nie inaczej jest w naszej diecezji. – Papież na trzy lata wyznaczył na główne tematy, które będą przyświecać przygotowaniom do ŚDM w Krakowie. Temat pierwszego roku brzmi: „Słowo Boże”. Pomóc ma specjalny podręcznik „Cz@t ze Słowem”, który otrzymają duszpasterze. Materiały przygotowane na każdy miesiąc zawierają wprowadzenie tematyczne dla animatora, konspekt spotkania w grupie, medytacje biblijne do indywidualnego wykorzystania, video komentarze do niedzielnych Ewangelii oraz propozycję wspólnotowej celebracji – wyjaśnia ks. Robert Patro, koordynator przygotowań w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Spotkanie młodych z papieżem to wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko dla Krakowa. – Najpierw chcemy obudzić naszą młodzież, aby ona sama budziła się do wiary i zapragnęła wyjazdu na spotkanie z ojcem św. Poza tym chcemy, aby to młodzież wzięła odpowiedzialność za to spotkanie, dlatego każda diecezja przygotowuje komitet organizacyjny złożony z młodzieży. Wkrótce powstanie także w naszej diecezji – dodaje.

Młodzież z całego świata przyjedzie nie tylko do Krakowa. Część odwiedzi naszą diecezję na tydzień przed rozpoczęciem oficjalnych spotkań. – To będzie program religijny, ale też kulturalny i edukacyjny, bo chcemy też przybliżyć kulturę Polską i naszego regionu – wyjaśnia ks. Patro. – Oczywiście całe wydarzenie trzeba zaplanować logistycznie i organizacyjnie – dodaje.

Każdy może włączyć się w przygotowanie ŚDM. Kontakt: r.patro@kuria.zg.pl.

Materiały formacyjne znajdują się na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży www.kdm.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama