GN 28/2018 Archiwum

Zima nie odpuszcza kierowcom

Spóźniony atak zimy przysporzył kłopot wielu kierowcom. W ciągu minionej doby doszło aż do 82 kolizji. Do większości z nich na południu województwa. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Utrzymująca się przez wiele tygodni jesienna aura uśpiła czujność kierowców. – Tych, którzy liczyli na korzystna pogodę aż do kwietnia, z zimowego letargu obudziły wczorajsze opady śniegu. Drogi na terenie całego województwa pokrył biały puch lub jeszcze częściej gruba warstwa gołoledzi. Niestety, nie wszyscy lubuscy kierowcy zdążyli przyzwyczaić się do specyficznych warunków ruchu. Skutkiem tego były aż 82 kolizje drogowe – wyjaśnia podkom. Sławomir Konieczny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do większości „stłuczek” doszło na południu regionu. – Tylko w samej Zielonej Górze było ich 26. Problemy z poruszaniem mieli też kierowcy w Słubicach, gdzie było 11 kolizji i Świebodzinie, gdzie też było 11 kolizji. Co ciekawe, w tym samym czasie w Gorzowie i powiecie gorzowskim doszło tylko 4 takich zdarzeń. Pociechą w tym wypadku może być fakt, że lubuscy policjanci nie odnotowali w tym czasie żadnych poważnych wypadków – zauważa podkomisarz.

Zima nie wydaje się dawać za wygraną, dlatego policjanci apelują o rozwagę za kierownicą. – Mimo, że służby drogowe starają się usuwać skutki zimy, to kierowcy powinni dostosować sposób prowadzenia aut do panujących na drodze warunków – apeluje podkom. Sławomir Konieczny.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma