GN 28/2018 Archiwum

Z chorymi i dla chorych

XXII Światowy Dzień Chorego przypadający na 11 lutego odbędzie się pod hasłem "Wiara i miłosierdzie". W jego obchody od 3 lutego włączy się Caritas diecezjalna, która poprzez zaangażowanie Parafialnych Zespołów Caritas oraz wolontariuszy, zaplanowała działania na rzecz chorych.

– W roku 2014 pragniemy zachęcić Parafialne Zespoły Caritas i wolontariuszy Caritas w naszej diecezji do włączenia się w akcję na rzecz osób chorych w swojej parafii, miejscowości, na swoim osiedlu. Ważne jest, aby w tym czasie chorzy nie byli sami – mówi Anna Maria Fedurek, rzecznik Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.Caritas diecezjalna zachęca, by odwiedzać chorych w domach, zapraszać na Msze św. w intencji ich samych i ich rodzin, pomagać w przewiezieniu chorych do kościołów oraz angażować się konkretne uczynki miłosierdzia tj. pomoc w zrobieniu zakupów czy wykonaniu domowych czynności oraz rozmowa czy wypicie herbaty. Ponadto wolontariusze Caritas wraz z kapłanami będą odwiedzać chorych w szpitalach i placówkach medycznych.

Spotkania odbędą się m.in. w Międzyrzeczu, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Międzyrzecz

3 – 4. 02.2014 – wizyta z wolontariuszami SKC w domu pomocy społecznej w Międzyrzeczu

14.02. 2014 – wizyta z wolontariuszami SKC w szpitalu na oddziale dziecięcym w Międzyrzeczu

Gorzów Wlkp.

9.02.2014 – wizyta w DPS nr1: wolontariusze Wolontariatu Młodzieżowego przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża św.

9.02.2014 – wizyta w DPS nr 2: wolontariusze z Wolontariatu Młodzieżowego przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. oraz SKC Liceum Katolickie

9.02.2014 – wizyta w szpitalu przy ul. Walczaka w Gorzowie Wlkp.: wolontariusze z Wolontariatu Młodzieżowego przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. lub SKC Liceum Katolickie

9.02.2014 – wizyta w szpitalu przy ul. Dekerta w Gorzowie Wlkp.: wizyta wolontariuszy SKC z Liceum Katolickiego

Zielona Góra

11.02.2014 – wizyta w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze: wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma