Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dar serca

Każdy może zostać darczyńcą Caritas.

Trwa czas rozliczeń podatkowych i wypełniania PIT-ów. Niektórzy przy wypełnianiu dokumentów zastanawiają się, na jaki cel przeznaczyć 1 procent podatku. Są też jednak tacy, którzy ten punkt pomijają, uważając go za stratę czasu lub dodatkowe, niepotrzebne wpisywanie numerów i lekceważą sprawę, mówiąc: „jeden to prawie nic, to jakieś grosze”. A są w błędzie, bo jak się okazuje, jeden znaczy bardzo dużo. Dla tych, co nie wierzą, kilka statystyk, które przedstawia Caritas diecezjalna.

1 procent za 2012 rok, które otrzymała Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, to ponad 450 tys. zł. Dzięki tej kwocie udało się m.in. zorganizować indywidualną pomoc dla dzieci i dorosłych w leczeniu i rehabilitacji, wspierać działalność magazynów Caritas w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. oraz działalność Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Głogowie. Pomoc finansową otrzymały również placówki wsparcia dziennego Caritas dla dzieci i młodzieży oraz wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i osoby starsze.

Jak widać, jeden to wcale nie tak mało. Kalkulacja jest bardzo prosta: w wymiarze duchowym 1 procent podatku = 100 procent serca, a w wyliczeniu materialnym np. 1000 zł dochodów = 10 zł darowizny.

Darczyńcą Caritas może zostać każdy. By przekazać 1 procent podatku na Caritas wystarczy w odpowiednim miejscu formularza PIT wpisać nr KRS: 0000226818. Rozliczenie podatkowe można również wypełnić, korzystając z darmowego programu do wypełniania formularzy PIT dostępnych TUTAJ.

Nie bądźmy bierni, wpisanie kilku cyfr nie zajmuje wiele czasu i nic nie kosztuje. Nasz dar 1 procentu podatku na pewno sprawi, że wiele osób otrzyma bezcenną pomoc i potrzebne wsparcie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama