Nowy numer 42/2018 Archiwum

Radość do samego nieba

Koncert noworoczny chóru gospel "Space of Grace" odbył się 25 stycznia w kościele pw. św. Klemensa w Głogowie.

Podczas spotkania można było usłyszeć tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, m.in. „Mizerna Cicha”, „Hosanna”, „Nad Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha noc” oraz utwory gospel, tj. „Rain down” czy „Arise in me”.

– Dzisiejszy koncert to wieczór z radosną muzyką przypominającą o Narodzinach Pana Jezusa. W chórze śpiewam od czterech lat. Najpierw byłam fanką tego chóru, później zaczęłam śpiewać, bo okazało się, że trzeba się otworzyć i zaufać Bogu, a dźwięki płyną same. Kiedy śpiewam, znikają wszystkie codzienne problemy. Śpiew gospel to bardzo duża radość, bo śpiewamy całym sercem – mówi Aneta Dziubek, członkini chóru.

– Kiedy śpiewamy i dodajemy ekspresję gospelową, wierzymy, że to, co wyśpiewujemy, czyli nasze słowa i radość dochodzą do samego nieba – dodaje Mieczysława Murak, dyrygent chóru.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy