GN 28/2018 Archiwum

Zapal świecę pamięci

27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście, podczas którego w całej Polsce, w tym także w naszej diecezji, pamięcią i modlitwą zostaną objęte wszystkie ofiary Zagłady.

Gołda Tencer, dyrektor generalny Fundacji Shalom w liście do ks. bp Stefana Regmunta dziękuje za dotychczasowe włączanie się w akcję „Płomień Pamięci” i zachęca do jej kontynuacji. Pamięć o Holocauście można wyrazić w prosty sposób, zapalając świecę w oknach naszych domów 27 stycznia o godz. 18.00.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście jest dniem nadziei i modlitw oraz wołaniem o równouprawnienie wszystkich ludzi do wolności i pokoju oraz poszanowanie życia ludzkiego jako najwyższej wartości.

– Nie możemy przywrócić świata, który uległ Zagładzie. Jednak naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o nim jako przestrogę na przyszłość, a także jako część naszego wspólnego polsko-żydowskiego dziedzictwa – zauważa Gołda Tencer.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma