Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zjednoczenie w Chrystusie

Kościół obchodził od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nasze seminarium włączyło się w tę inicjatywę przez spotkanie ekumeniczne z ks. Dariuszem Likiem i wiernymi parafii Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Zielonej Górze.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego nabożeństwa, w którym prosiliśmy Boga o jedność. Ks. Dariusz Lik w swoim kazaniu wskazał na potrzebę starań o jedność nie tylko od święta, ale także w codzienności. Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy Modlitwę Pańską, która jest wspólna dla wszystkich Kościołów chrześcijańskich.

Po nabożeństwie i wspólnym posiłku spotkaliśmy się jeszcze, aby zadać pytania, które dotyczyły powołania pastora, a także jego codziennej pracy oraz gestów, które można uczynić na rzecz jedności i ewangelicznej miłości wobec wszystkich braci, którzy wyznają Chrystusa.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy o jedność, aby ekumenizm nie był praktykowany tylko przez jeden tydzień roku. Prośmy Boga, aby pozwolił nam na przezwyciężenie podziałów i pełne zjednoczenie w Chrystusie, naszym Panu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama