GN 48/2020 Archiwum

Ostatnie nuty kolędy

Mimo, że w roku liturgicznym okres Bożego Narodzenia kończy się Niedzielą Chrztu Pańskiego, to w polskiej tradycji przedłużamy świąteczną radość przez śpiewanie kolęd, które rozbrzmiewają w naszych domach i kościołach aż do 2 lutego - święta Ofiarowania Pańskiego.

Chór alumnów paradyskiego seminarium, w niedzielę 26 stycznia, miał możliwość kolędowania wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Zielonogórskiego "Vox humana" oraz z chórem parafii Najświętszego Zbawiciela "Cantemus Domino". Najpierw udaliśmy się do Nowej Soli, aby tam uczestniczyć w Mszy świętej i modlić się śpiewem wraz z parafianami. Po Eucharystii nasz chór seminaryjny oraz chór uniwersytecki wystąpiły w krótkim koncercie, w którym odśpiewały mniej znane, jak również popularne kolędy i pastorałki.

Po Nowej Soli przyszedł czas na Zieloną Górę, gdzie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela spotkały się wszystkie trzy wymienione wyżej chóry. Każdy zespół wykonał kilka kolęd, a na zakończenie wszystkie chóry zaśpiewały razem. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem z publicznością. Koncert w Zielonej Górze był ostatnim z serii koncertów, które chór Cantemus Domino wykonywał z okazji jubileuszu sześćdziesięciu lat istnienia.

Zachęcamy wszystkich, aby trwając ciągle w radości Bożego Narodzenia nie zaniedbywali polskiej tradycji kolędowania. Polskie pieśni bożonarodzeniowe należą do najpiękniejszych na świecie, a ich treść zachęca do refleksji nad sensem i znaczeniem przyjścia Chrystusa na ziemię w postaci małego Dzieciątka.


Ostatnie nuty kolędy   Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu Kl. Dawid Kowalkowski Ostatnie nuty kolędy   Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu Kl. Dawid Kowalkowski Ostatnie nuty kolędy   Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu Kl. Dawid Kowalkowski

Ostatnie nuty kolędy   Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu Kl. Dawid Kowalkowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama