Głogowianie, którzy musieli opuścić swoje mieszkania na czas wydobycia bomby z dna Odry, mogli spokojnie powrócić do domów.
Około 1000 osób musiało być ewakuowanych ze swoich mieszkań w sobotni poranek. Płetwonurkowie-saperzy uznali znajdujący się na dnie Odry niewybuch z czasów II wojny światowej za niebezpieczny i zagrażający życiu mieszkańców. Również 100 pensjonariuszy, uczestników turnusu rehabilitacyjnego, z Domu Cichych Pracowników Krzyża wyjechało w tym czasie na Mszę świętą do kościoła pw. św. Klemensa. Akcja saperów rozpoczęła się o 10.00, a o 10.50 służby zabezpieczające: Wojsko Polskie, Policja, Straż Pożarna, Centrum Zarządzania Kryzysowego udrożniły zablokowany most Tolerancji i zezwoliły mieszkańcom na powrót do domów. Przywrócono dopływ gazu i energii elektrycznej. Dzięki profesjonalnej akcji przeprowadzonej przez Grupę Nurków-Minerów 12. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża (stacjonującej w Świnoujściu) głogowianie nie odczuli większych niedogodności w związku z wydobyciem niewybuchu. – Jestem bardzo wdzięczny żołnierzom za sprawnie przeprowadzoną akcję, za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Głogowa. Dzięki temu, że akcja została przeprowadzona w sobotę, uniknęliśmy również trudności komunikacyjnych, związanych z koniecznością zamknięcia mostu Tolerancji. Udało nam się też uniknąć trudnych sytuacji związanych z ewakuacją ludzi starszych i ciężko chorych; musieliśmy przetransportować do szpitala tylko trzy osoby w celu zapewnienia im bezpieczeństwa – powiedział po zakończeniu akcji prezydent Głogowa Jan Zubowski.
Wydobycie ważącego ok. 250 kg niewypału w Głogowie było dla nurków-saperów rutynowym zadaniem.
– Podchodzimy do naszej pracy z wielkim spokojem i profesjonalizmem, cała akcja była dokładnie przygotowana i przeprowadzona według naszych procedur – powiedział starszy kapral A. Smoliga. Nurkowie-minerzy i saperzy Marynarki Wojennej uczestniczą rocznie w kilkudziesięciu akcjach interwencyjnych na Bałtyku i wzdłuż polskiego wybrzeża. Niebezpieczne znaleziska pochodzą głównie z okresu II wojny światowej, gdyż obszary te były rejonami o intensywnych działaniach wojennych. Grupy Nurków-Minerów przeznaczone są do samodzielnego poszukiwania min w basenach i kanałach portowych oraz dokładnej lokalizacji i identyfikacji obiektów minopodobnych wykrytych przez okręty na morzu. Nurkowie-minerzy działają głównie na akwenach morskich i wodach śródlądowych.