Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomóżmy nieuleczalnie chorym

Dziś we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zbierane są datki na rzecz hospicjów. Specjalny komunikat w tej sprawie wydał bp Stefan Regmunt.

Treść komunikatu:

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, pogłębienie refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących bliźnich. Jeśli według nauki Chrystusa każdy człowiek jest naszym bliźnim, to właśnie słaby, chory, cierpiący i potrzebujący opieki musi znaleźć się w centrum naszej uwagi, by nikt nie czuł się zapomniany czy odrzucony.

Na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej istnieją trzy ośrodki opieki paliatywnej: hospicjum w Gorzowie Wlkp. i dwa hospicja w Zielonej Górze. Dlatego, jak wzorem lat ubiegłych, tak i teraz, szczególną troską obejmijmy tych, którym współczesna medycyna nie jest w stanie skutecznie ulżyć w cierpieniu.

W ich imieniu dziękuję za dotychczasową otwartość serc i owocną odpowiedź na apel o pomoc. Jednocześnie, w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego, zwracam się ponownie do Was, Drodzy Diecezjanie, z prośbą o wsparcie finansowe tych jakże ważnych placówek.

W niedzielę 9 lutego 2014 roku we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą na ten cel zbierane ofiary do puszek. Z góry serdecznie dziękuję za każdy gest chrześcijańskiej miłości.


+ Stefan Regmunt

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama