Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zamiast nudy, super zabawa

Ferie zimowe wcale nie musza być nudne. Przy parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie zadbało o to Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia”.

Ferie przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie trwały od 3 do 8 lutego. – Były to zajęcia plastyczne pod fachowym okiem malarza artysty Stanisława Łopuszańskiego. Pokazał dzieciom, jak niewielkim kosztem, można zrobić ciekawe rzeczy. Było też czytanie dobrej książki i oglądanie religijnych bajek – wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz ze Stowarzyszenia Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia”, które działa przy tutejszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. – Postanowiliśmy zorganizować ferie bo to jest wpisane w naszą misję, a przede wszystkim widzimy taką potrzebę – dodaje.

W feriach każdego dnia brało udział około 30 dzieci. – Chciałam się nauczyć nowego, zamiast siedzieć w domu przed telewizorem. Tutaj fajnie spędziłam czas kolegami i koleżankami. Nauczyłam się robić: maski, jajka wielkanocne i lalki – wyjaśni 11. letnia Zosia.

Zamiast nudy, super zabawa   Zabawę karnawałową poprowadził profesjonalny wodzirej Krzysztof Król /GN Stowarzyszenie nie zamierza czekać do wakacji z kolejną propozycją dla dzieci. – Zrodził się pomysł, aby od marca stworzyć świetlicę z zajęciami praktycznymi. Na początku zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu. Jeśli uda nam się pozyskać więcej wolontariuszy do prowadzenia, to prawdopodobnie będzie to 2 albo 3 razy w tygodniu – tłumaczy Rafał Wojtkiewicz.

Finałem ferii był bal karnawałowy, który poprowadził Mirosław Dajworski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama