Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ciekawe i twórcze ferie

W Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze odbyły się półkolonie dla dzieci. Na nudę nie można było narzekać.

Ferie trwały od 3 do 7 lutego. – Chcieliśmy, aby dzieci miały możliwość ciekawego i twórczego spędzenia czasu w gronie rówieśników, a nie tylko przed komputerem i telewizorem. Chcemy w ten sposób wspomóc rodziców, którzy pracują i nie mają możliwości, aby wziąć w tym czasie urlop. Poza tym chcemy przypomnieć zielonogórzanom, że powstała szkoła podstawowa – wyjaśnia Anna Traczyk, dyrektor szkoły.

Każdy dzień miał swój główny punkt programu. – W poniedziałek były zajęcia integracyjne, poznawaliśmy siebie i ciekawe miejsca w okolicy. Drugiego dnia pojechaliśmy na pływalnię, trzeciego dnia były zajęcia kulinarne, czwartego dnia odwiedziliśmy skansen w pobliskiej Ochli, gdzie dzieci m.in. robiły masło. I wreszcie na koniec bal karnawałowy – tłumaczy dyrektor.

W kolonii wzięło udział 23 dzieci. – Wszystkie zajęcia były super. Najbardziej podobał mi się wyjazd na basen. Podobały mi się też zajęcia skansenie – mówi Olek.

Półkolonia została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy