Nowy numer 49/2020 Archiwum

Być blisko Chrystusa

Dziś, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w parafiach całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbywają się Msze św. i nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Chorego. Tego dnia z chorymi i ich opiekunami modlą się także biskupi.

Biskup diecezjalny Stefan Regmunt odprawił o godz. 10.00 Mszę św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. – Matka Boża woła o to, żebyśmy byli blisko Chrystusa, bo tylko ta bliskość może stworzyć pewne warunki, abyśmy stali się ludźmi szczęśliwymi, niezależnie od tego w jakim stanie fizycznym znajdujemy się – mówił biskup w homilii. Odniósł się też do orędzia papieża do chorych. – Męka i śmierć Chrystusa w pełni nie wyzwoliły nas z cierpienia, ale nadały mu sens. Przyczyniły się do tego, że to cierpienie nie idzie na marne, ale przyczynia się, żebyśmy byli bliżej Boga i innym tę bliskość wypraszali. Chorzy i cierpiący są tymi, którzy pomagają zbawić Jezusowi współczesny świat – kontynuował.

Bp Stefan Regmunt jest członkiem Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych oraz przewodniczącym Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Po liturgii biskup odwiedził podopiecznych parafialnego hospicjum, a miejscowy proboszcz ks. Leszek Kazimierczak zaprosił chorych na posiłek do kawiarni „Pod Aniołami”.

Natomiast w Gorzowie Wielkopolskim z chorymi i ich opiekunami spotkał się bp pomocniczy Tadeusz Lityński. Wizyta rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Później były odwiedziny w Szpitalu Wojewódzkim oraz wizyta w Hospicjum św. Kamila.

Z chorymi spotkał się także bp senior Paweł Socha, który przewodniczył liturgii o godz. 9.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie. Później udał się do głogowskiego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II, gdzie odwiedził chorych oraz poświęcił nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 r. Papież wyznaczył datę obchodów tego dnia we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama