Nowy numer 42/2018 Archiwum

Pobożność a dewocja

W Paradyżu 15 i 16 lutego przeżywaliśmy kolejny dzień skupienia. Poprowadził go ks. Zygmunt Zapaśnik, diecezjalny ojciec duchowny, który wcześniej pełnił tę posługę w naszym seminarium.

Rozważania oparte były na słowach św. Pawła z Pierwszego Listu do Tymoteusza: „Sam zaś ćwicz się w pobożności. Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego” (1 Tm 4, 7b-8).

Konferencje dotyczyły przede wszystkim różnicy między prawdziwą pobożnością a dewocją. Usłyszeliśmy, że nie może istnieć pobożność bez miłości bliźniego, bo „kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi” (1 J 4, 20b).

Dzień skupienia miał na celu lepsze przygotowanie nas do wyzwań, które stają przed nami w drugim semestrze. Przeżywany był w milczeniu i dawał czas na pogłębioną modlitwę osobistą. Dzięki temu każdy z nas mógł wsłuchiwać się w Boże słowo i rozeznawać wolę Boga względem siebie.

Pragniemy prosić o modlitwę, abyśmy przynosili owoce czasu skupienia i codziennej formacji w naszym życiu. Dziękujemy także za dotychczas okazane wsparcie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy