Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pobożność a dewocja

W Paradyżu 15 i 16 lutego przeżywaliśmy kolejny dzień skupienia. Poprowadził go ks. Zygmunt Zapaśnik, diecezjalny ojciec duchowny, który wcześniej pełnił tę posługę w naszym seminarium.

Rozważania oparte były na słowach św. Pawła z Pierwszego Listu do Tymoteusza: „Sam zaś ćwicz się w pobożności. Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego” (1 Tm 4, 7b-8).

Konferencje dotyczyły przede wszystkim różnicy między prawdziwą pobożnością a dewocją. Usłyszeliśmy, że nie może istnieć pobożność bez miłości bliźniego, bo „kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi” (1 J 4, 20b).

Dzień skupienia miał na celu lepsze przygotowanie nas do wyzwań, które stają przed nami w drugim semestrze. Przeżywany był w milczeniu i dawał czas na pogłębioną modlitwę osobistą. Dzięki temu każdy z nas mógł wsłuchiwać się w Boże słowo i rozeznawać wolę Boga względem siebie.

Pragniemy prosić o modlitwę, abyśmy przynosili owoce czasu skupienia i codziennej formacji w naszym życiu. Dziękujemy także za dotychczas okazane wsparcie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama