Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rekolekcje ewangelizacyjne

W domu rekolekcyjnym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, od 13 do 18 lutego, odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez Ruch Światło-Życie.

W Paradyżu odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE), gdzie oazowicze przygotowują się do ewangelizacji bezpośredniej. Głównym zadaniem ORAE jest doprowadzenie wszystkich uczestników do osobowego kontaktu w wierze z Chrystusem oraz wzbudzenie w nich pragnienia zbliżenia innych do Chrystusa przez ofiarną służbę na rzecz ewangelizacji.

W domu rekolekcyjnym odbyła się też Oaza Ewangelizacji (OE) czyli rekolekcje przeznaczone dla młodzieży chcącej pojechać na pierwszy stopień oazy wakacyjnej. Jej celem jest doprowadzenie do religijnego przebudzenia przez osobiste spotkanie z Chrystusem i przyjęcie Go przez wiarę w Duchu Świętym. – Od ewangelizacji wszystko się zaczyna. Nie można Pana Jezusa poznawać, nie można Go coraz bardziej odkrywać, coraz bardziej kochać, póki się Go nie spotka osobiście – zauważa odpowiedzialny za rekolekcje ks. Adrian Put.

Przedostatniego dnia uczestnicy ORAE wcielali teorię w praktykę na ulicach Międzyrzecza. – ORAE od tego roku jest dwustopniowa. W tym roku skupiamy się na ewangelizacji indywidualnej, uczestnicy najpierw  uczyli w teorii, by potem w praktyce rozmawiać z ludźmi o wierze i o Bogu, głosząc kerygmat i świadectwo. Natomiast za rok będziemy skupiać się na ewangelizacji zespołowej – wyjaśnia ks. Put.

W rekolekcjach łącznie wzięły udział 33 osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama