Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wybierz katolika

W Zespole Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki 19 lutego odbyło się spotkanie dla rodziców zainteresowanych nauką swoich dzieci w tej szkole.

Od tego roku szkołę prowadzi Akcja Katolicka. – Gratuluję wszystkim rodzicom, którzy wybierają szkołę katolicka dla swoich dzieci. Dzisiaj oprócz przekazania wiedzy trzeba również przekazać wartości – zauważa Urszula Furtak, prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej, która jest organem prowadzącym szkołę.

Z rodzicami spotkał się bp Stefan Regmunt, który podkreśla, że atutem tej placówki jest nie tylko ciekawa oferta naukowa, ale także fakt, że jest oparta na wartościach chrześcijańskich. – Ta szkoła stwarza takie warunki, aby każdego ucznia potraktować indywidualnie, ponieważ klasy nie są liczne – zauważa biskup.

Bezpieczna, przyjazna, inspirująca i na wysokim poziomie – tak dyrekcja zachęca do nauki w tej szkole. – To szkoła, która wychowuje i jest wsparciem dla rodziców – podkreśla dyrektor Anna Traczyk.

Wybierz katolika   Nie tylko dorośli, ale też dorośli zachęcają do nauki w Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze Krzysztof Król /GN Do tej szkoły zapraszają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim nauczyciele. – Atuty tej szkoły to kameralność klas. Dzięki temu można bardziej się zgrać i poznać każdego. Poza tym są tu bardzo fajni nauczyciele – zapewnia gimnazjalistka Róża Cendrowska.

W spotkaniu wziął udział Zdzisław Foremniak, który chce posłać tu swojego syna do szkoły podstawowej. – Przemawiają do mnie mało liczne klasy. Chcę, aby moje dziecko miało lepszy kontakt z nauczycielem – zauważa pan Zdzisław.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.katolik.zgora.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama