Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kalorie pełne serca

"Niech zamiast brzucha urośnie Ci serce" - zachęcali organizatorzy akcji z Fundacji Kapucyni i Misje. Młodzież z Sulechowa i Trzebiechowa odpowiedziała na propozycję zakonników.

„Wyślij pączka do Afryki” to akcja zapoczątkowana przez kapucyna o. Benedykta Pączka, który od września 2013 roku przebywa na misji w Ngoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej. Za zebrane pieniądze misjonarze zakupią żywność, leki i maty dla tych, którzy stracili swoje domy w atakach rebeliantów.

Pączki rozprowadzano łącznie w czterech szkołach. W sulechowskim Liceum Ogólnokształcącym (koordynator Michał Piętosa), Szkole Podstawowej nr 1 (koordynator Lidia Skrzypczak) i Gimnazjum Publicznym nr 2 (koordynator Włodek Skórnicki) oraz Gimnazjum w Trzebiechowie (koordynator Ania Czepiżak). – Zebraliśmy prawie 600 zł, ale przekazaliśmy 1000 zł na rzecz podopiecznych br. Benedykta Pączki z Central African Republic – podkreśla katecheta Michał Piętosa. – Dziękujemy firmie Zeelandia za przekazanie 500 pączków – dodaje.

W akcję zaangażowali się wolontariusze skupieni przy projekcie „Młodzi dla Kamerunu”. – To świetny pomysł i cieszę się, że biorę w tym udział. W tłusty czwartek wszyscy objadamy się pączkami, a jak możemy przy tym komuś pomóc. Wtedy pączek jeszcze bardziej smakuje. Oczywiście nie pomagamy tylko w tłusty czwartek, ale na co dzień – wyjaśnia licealistka Sandra Kubik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama