Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Męskie rekolekcje

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu początek Wielkiego Postu to czas na rekolekcje. Poprowadził je ks. Wojciech Nowacki, wykładowca i były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Tematem ćwiczeń duchowych było budowanie męskiej tożsamości. W czasie konferencji mogliśmy usłyszeć, że każdy musi dojrzewać do bycia mężczyzną. Poznaliśmy wartość prawdziwej przyjaźni oraz uświadomiliśmy sobie, że nawet my, klerycy, jesteśmy powołani do ojcostwa, chociaż będzie się ono realizowało w inny sposób, jako ojcostwo duchowe. Ważne jest zatem, abyśmy byli do tego dobrze przygotowani.

W Środę Popielcową uczestniczyliśmy w obrzędzie posypania głów popiołem na znak podjęcia pokuty i odpowiedzi na wezwanie Pana do nawrócenia i naprawy swojego życia. Kolejne dni również były obfite w treści. Dzięki zaangażowaniu księdza Rekolekcje poprowadził ks. Wojciech Nowacki   Rekolekcje poprowadził ks. Wojciech Nowacki ZGWSD rekolekcjonisty w Odnowę w Duchu Świętym, przyjechały do nas osoby, które posługiwały modlitwą wstawienniczą. Mogliśmy wtedy bardziej otworzyć się na działanie Boga, który przychodzi do nas jako najlepszy Ojciec ze swoją uzdrawiającą miłością.

Szczytem rekolekcji było piątkowe nabożeństwo pokutne, w czasie którego przystąpiliśmy do sakramentu spowiedzi świętej. Przyznanie się do win i żal za grzechy były naszą odpowiedzią na miłość Bożą, której doświadczamy każdego dnia, a o której często nie pamiętamy. Czas rekolekcji przypomniał nam o trosce Ojca o nas i pomógł nam na nowo podjąć walkę z naszymi słabościami.

Życzymy wszystkim głębokiego przeżycia Wielkiego Postu, abyśmy mogli, już jako nowi ludzie, spotkać Zmartwychwstałego Pana. Prosimy o modlitwę w intencji naszego seminarium, aby czas rekolekcji owocował w codziennym życiu większym zaangażowaniem i wdzięcznością wobec Boga za Jego hojność.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma