Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chcielibyśmy powiedzieć coś więcej…

Dla osób zainteresowanych tematyką małżeńską jest jeszcze możliwość zapisania się na Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze.

– Uważam, że zagadnienia dotyczące rodziny, to jest bardzo fascynujący temat. W dzisiejszych czasach istnieje duże zagrożenie dla małżeństw i rodzin, po prostu trzeba stać na straży, starając się pomóc – doradzić. Sama jestem młodą mężatką i chciałabym od samego początku jak najlepiej pielęgnować małżeństwo, a w przyszłości przekazywać tę wrażliwość naszym dzieciom – powiedziała uczestniczka studium, Magdalena Stachowska z Zielonej Góry.

Studium nad Małżeństwem i Rodziną z siedzibą przy Instytucie bp. Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. rozpoczęło 8 marca „zielonogórską” edycję kursu formacyjnego. W bieżącym roku wykłady i ćwiczenia odbywają się w budynku Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze na ul. Bułgarskiej 30. Jak zapewniają organizatorzy studium, podczas zajęć będzie można dodatkowo zdobyć kwalifikacje I stopnia Nauczyciela Naturalnego Planowania Rodziny, który daje podstawy do pracy w poradni, jako nauczyciel Metody Naturalnego Planowania Rodziny. Trwające rok studium obejmuje problematykę teologiczną, socjologiczną, psychologiczną oraz medyczne aspekty dotyczące małżeństwa, płodności i rodziny. – Chcielibyśmy, żeby osoby uczestniczące w studium nad rodziną odnajdywały przestrzeń swojej służby w Kościele, pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia. To była motywacja do uczestnictwa w naszym studium jednej z uczestniczek, która opowiedziała, że jej małżeństwo nie wytrzymało kryzysu i nie znalazła nikogo, kto mógłby jej pomóc. Chciałaby mieć przygotowanie, narzędzia, żeby jeśli zajdzie taka potrzeba, móc wesprzeć inną rodzinę, która znajdzie się w kryzysowej sytuacji – powiedział ks. Mariusz Dudka odpowiedzialny za realizację projektu. Słuchacze studium spotykają się raz w miesiącu, przez 12 sobót – każdy blok obejmuje 9 godzin zajęć. Dla osób zainteresowanych tematyką małżeńską jest jeszcze możliwość zapisania się na Studium nad Małżeństwem i Rodziną. – W sobotę 5 kwietnia na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny zjazd do IFT im. Edyty Stein w Zielonej Górze, będzie to ostatnia szansa, żeby uczestniczyć w 2. edycji formacji – poinformował ks. Mariusz Dudka.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama