Nowy numer 47/2020 Archiwum

Propozycja na przyszłość przejdź do galerii

XII edycja targów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży poszukującej ciekawych propozycji związanych z edukacją.

W hali sportowej Gimnazjum nr 2  przy ul. śś. Cyryla i Metodego 9 prezentują się uczelnie wyższe, licea ogólnokształcące oraz szkoły techniczne i zawodowe. – Targi są dobrą okazją do podjęcia decyzji o dalszym kierunku kształcenia – informuje koordynator wydarzenia Mariusz Gewert. Wśród uczelni wyższych swoją ofertę prezentują zielonogórski Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. – Nigdy nie myślałam, że będę mogła poczuć się na uczelni tak bardzo na swoim miejscu. Możemy tutaj poznawać wiedzę związaną z wiarą, wiedzę niezbędną na co dzień – podkreślają studenci IFT Maria Krzywak i Tomasz Barnaś.

Ważnym elementem projektu są Targi Pracy i Kariery. Wydarzenie to organizowane jest z myślą o młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową, osobach pracujących zamierzających zmienić pracę oraz osobach bezrobotnych poszukujących zatrudnienia. Targi „Absolwent 2014” obejmują nie tylko bogatą ofertę edukacyjną. To również prezentacja możliwości rozwoju osobistego, rozwijania talentów i zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu. Podobnie jak w latach ubiegłych, odbywa się Happening „Absolwent 2014”. Program obejmuje pokazy umiejętności zawodowych, występy grup tanecznych i muzycznych, pokazy sportowe, prezentacje pierwszej pomocy medycznej, masażu, makijażu i inne. W trakcie happeningu prezentują się studenci uczelni, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze placówek policealnych, uczniowie szkół artystycznych oraz sportowcy.

Targi potrwają do jutra, 12 marca. Na zainteresowanych organizatorzy czekają w godzinach od 9:00 do 14:00.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama