Nowy numer 21/2018 Archiwum

Cztery Ewangelie

Już po raz 21. w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się diecezjalny finał Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. W tegorocznej edycji uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi czterech Ewangelii.

14 marca odbyła się pisemna część konkursu. Pięć najlepszych wyników zostało zakwalifikowanych do części ustnej – zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych. Pytania w części pisemnej zostały przygotowane przez kleryków I roku.

Część ustna, która odbyła się następnego dnia, wyłoniła zwycięzców. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęli ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. II lokata przypadła reprezentantom parafii NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp., a ostatnie miejsce podium przypadło drużynie z parafii św. Mikołaja w Głogowie.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Konrad Piórkowski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. Drugie miejsce zdobył Paweł Felka z parafii NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp., a trzecie Kacper Wdowczyk z parafii św. Mikołaja w Głogowie. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowali Piotr i Roman Gwizdowie ze Świebodzina. Ponadto zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentowali naszą diecezję w zmaganiach ogólnopolskich.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwał ks. Andrzej Oczachowski, wykładowca egzegezy Nowego Testamentu w naszym seminarium i organizator konkursu.

Oprócz rywalizacji ministranci mogli spędzić czas w seminarium, uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Różańcu. Najważniejszym jednak momentem była Eucharystia wraz z całą wspólnotą seminaryjną poprzedzona Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Zwycięzcom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów. Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za chęć czytania słowa Bożego i rozmiłowanie w Piśmie Świętym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma