Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gramy dla Najwyższego przejdź do galerii

W Zielonej Górze, od 21 do 23 marca, odbyły się warsztaty Zespołu "Full of Grace". To niezwykła grupa, która tak mówi o sobie: "Nie gramy koncertów na swoją chwałę. Każdy nasz koncert kierujemy ku Najwyższemu - Jezusowi Chrystusowi".

Zespół, który istnieje już ponad 7 lat, to jedna z gałęzi diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w diecezji. Grupę tworzą młodzi ludzie z różnych zakątków Polski: Głogowa, Kostrzyna nad Odrą, Lubska, Międzyrzecza, Wrocławia, Zielonej Góry oraz Żagania. – To nic innego jak realizacja słów sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który mówił o potrzebie zespołów ewangelizacyjnych grających radosną muzykę uwielbieniową. Staramy się z nią dotrzeć do młodych i starszych, aby pokazać Boga pełnego radości i miłości do człowieka – wyjaśnia lider Marek Urbanowicz.

W jego repertuarze znajdują się własne kompozycje, jak również aranżacje znanych utworów religijnych oraz zagranicznej muzyki praise&worship. Co roku zespół posługuje na rekolekcjach, pielgrzymkach i innych wydarzeniach chrześcijańskich. – W tej chwili przygotowujemy się do małego „maratonu”, bo za tydzień gramy na pielgrzymce maturzystów w Częstochowie, za dwa tygodnie jedziemy posługiwać na rekolekcjach w Szczecinie, a za trzy tygodnie będziemy grać podczas Diecezjalnego Dnia Młodych w Głogowie – wyjaśnia Marek Urbanowicz.

Comiesięczne warsztaty to nie tylko zajęcia muzyczne, ale także modlitwa i formacja. Zespołem duchowo opiekuje się ks. Przemysław Janicki i ks. Adrian Put.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma