Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wykształcić ducha misyjnego

W piątek, 21 marca, przyjechał do naszego Seminarium w Paradyżu o. Luca Bovio ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia, krajowy sekretarz Papieskiej Unii Misyjnej.

O. Luca pochodzi z Włoch, a od sześciu lat mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się prowadzeniem animacji dzieł misyjnych oraz wspieraniem misjonarzy z naszego kraju. W czasie swojego pobytu w Paradyżu wygłosił konferencję dla kleryków oraz spotkał się z członkami seminaryjnego Koła Misyjnego i wszystkimi sympatykami misji, a następnego dnia wygłosił homilię podczas Eucharystii.

W swojej konferencji podkreślał, że klerycy szczególnie nie mogą zapominać o misjach, ponieważ duch misyjny ubogaca powołanie, otwiera na to, co nowe i nie pozwala zamknąć się w swoim świecie. Dzięki świadomości misyjnej odkrywamy bogactwo Kościoła, który tę samą wiarę przeżywa inaczej w różnych kulturach. O. Luca opowiadał też o przygotowaniu misjonarzy, którzy muszą przede wszystkim poznać język i kulturę kraju, do którego jadą, a także odbyć odpowiednią formację duchową.

Na spotkaniu z członkami i sympatykami Koła Misyjnego o. Luca przedstawił możliwości angażowania się w sprawę misji, odbywając jednocześnie formację seminaryjną. Jest to przede wszystkim modlitwa, którą możemy wspierać misjonarzy. Do form wspierania misji należy także rozbudzanie świadomości misyjnej wśród wiernych, aby wszyscy odczuwali potrzebę troski o nowych i świętych misjonarzy.

Po spotkaniu wszyscy chętni mogli przystąpić do Papieskiej Unii Misyjnej, organizacji, która swoją modlitwą i ofiarą wspiera misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach.

Zachęcamy wszystkich do gorącej modlitwy w intencji dzieł misyjnych, aby Kościół mógł nieustannie docierać z Ewangelią do coraz większej liczby ludzi. Prosimy też o modlitwę w intencji wszystkich ludzi, którym na sercu leży sprawa misji, aby Bóg wynagrodził ich ofiary i cierpienia, które ponoszą ze względu na głoszenie Dobrej Nowiny o Chrystusie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama