Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dopóki piłka w grze... przejdź do galerii

W hali sportowej SP nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze odbyły się 22 marca dekanalne rozgrywki Ligi Ministranckiej w piłce nożnej. Wszystkie mecze charakteryzowały się zaciętą walką do ostatniego gwizdka.

Ministranci dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze rozpoczęli turniej eliminacyjny, którego finał tradycyjnie odbędzie się podczas diecezjalnej pielgrzymki ministrantów w Paradyżu. Nad przebiegiem futbolowych rozgrywek czuwała Katarzyna Nowicka reprezentantka Stilonu Gorzów Wlkp., od czterech lat grająca w gorzowskiej drużynie. Pani Katarzyna swoją karierę rozpoczynała w Lechii Zielona Góra.

– W piłkę nożną nauczyli mnie grać bracia, byłam jedyną dziewczyną w rodzeństwie, więc chciałam im dorównać i tak się zaczęła moja kariera sportowa. Drugi rok współpracuję z ks. Pawłem Hardejem w organizacji dekanalnego turnieju piłkarskiego ministrantów. Widzę, że chłopcy w czasie meczów dają z siebie wszystko, mają duże umiejętności techniczne, ale po rozegraniu kilku spotkań widać, że brakuje im sił, dlatego zwycięża ta reprezentacja, która jest lepiej przygotowana kondycyjnie. W czasie spotkań często zdarzają się dyskusje zawodników, ale powtarzam, że to sędzia ocenia daną sytuację i podejmuje decyzję – powiedziała Katarzyna Nowicka sędziująca turniejowe mecze.

Najliczniejszą grupę drużyn występujących w turnieju stanowiły reprezentacje parafii w kategorii szkół podstawowych. Zacięte pojedynki toczyli zawodnicy z parafii pw. św. Franciszka w Zielonej Górze, parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze, parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze i parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie

W grupie szkół gimnazjalnych wystartowały 3 drużyny reprezentujące parafię pw. Najświętszej Trójcy w Ochli, parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze i parafię pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych wystąpiły reprezentacje parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Zielonej Góry, parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Zielonej Góry i parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej z Drzonkowa.

Do następnego etapu rozgrywek na poziomie regionalnym zakwalifikowały się zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. W grupie szkół podstawowych reprezentacja ministrantów z parafii pw. św. Franciszka w Zielonej Górze, w grupie szkół gimnazjalnych ministranci z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej z Drzonkowa i w grupie szkół ponadgimnazjalnych ministranci z parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Zielonej Góry.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama