Nowy numer 47/2020 Archiwum

Opowieść o życiu kruchym

Już dziś w Gorzowie Wlkp., a jutro w Zielonej Górze będzie można obejrzeć spektakl pt.. "Światełko" w wykonaniu kleryckiego Teatru "Zdumienie".

„Pewnego dnia z dziecięcego pokoju znika mała dziewczynka. Tą sytuacją zaniepokojone są bliskie jej przedmioty, które postanawiają ją odnaleźć. Podczas tych poszukiwań odnajdują nie tylko dziewczynkę, ale i odkrywają to, jak wielka łączy je przyjaźń” – czytamy we wstępie do sztuki.

Kolejny raz klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego zaprezentują spektakl przygotowany specjalnie na Festiwal Życia. – „Światełko” jest sztuką o życiu kruchym, delikatnym, które czasami po prostu gaśnie. To opowieść o jego wartości i przyjaźni, które dostrzegamy dopiero wtedy, gdy tracimy kogoś bliskiego. Każdą stratę rekompensuje jednak miłość – wyjaśnia dk. Tomasz Janczewski.

Spektakl będzie można obejrzeć dziś (25 marcia) w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gorzowie po Mszy św. o godz. 18.00, a jutro (26 marca) w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze o godz. 17.00 i 19.00 (rezerwacja – mail: ksmzg@zg.ksm.org.pl lub tel. 68 4539273 w godz. 8.00-16.00).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama