Nowy numer 47/2020 Archiwum

Podziel się z potrzebującymi

Trwa ogólnopolska zbiórka żywności Caritas pod hasłem: "Tak, POMAGAM!" (28-29 marca). Wesprzeć potrzebujących możemy w ponad tysiącu sklepów naszej diecezji.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. – Z otrzymanych darów najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, ale również rodzinom i osobom samotnym objętym już pomocą Caritas – wyjaśnia Anna Maria Fedurek z diecezjalnej Caritas. – Zbieramy głównie artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości – dodaje.

W ciągu pięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad 1 083 tony żywności, a paczki trafiły do około 297 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 34 diecezjalne Caritas. – Każdorazowo w akcji uczestniczy około 8 tysięcy wolontariuszy PZC i SKC, którzy zbierają żywność w około 1500 sklepach w całej Polsce – tłumaczy rzecznik.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama