GN 48/2020 Archiwum

Spotkanie dziekanów

W Domu Biskupim w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dziekanów i wicedziekanów naszej diecezji pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta.

Zgodnie z prawem kanonicznym, dziekan stoi na czele wikariatu rejonowego czyli dekanatu. Do jego obowiązków należy: „popierać i koordynować w ramach dekanatu wspólną działalność pasterską”; „czuwać nad tym, by duchowni jego okręgu prowadzili życie odpowiadające ich stanowi i troskliwie wypełniali swoje obowiązki”; „czuwać nad tym, by święte czynności były sprawowane zgodnie z przepisami liturgicznymi, by czystość i piękno kościoła i sprzętu liturgicznego, zwłaszcza w sprawowaniu i przechowywaniu Najświętszego Sakramentu były starannie utrzymywane; żeby księgi parafialne były właściwie spisywane i należycie przechowywane, dobra kościelne prawidłowo administrowane, a budynek parafialny otoczony właściwą troską”.

W spotkaniu dziekańskim, 20 marca, uczestniczył także bp Tadeusz Lityński, kanclerz kurii ks. kan. Piotr Kubiak oraz księża kurialiści. Gościem spotkania był ks. Henryk Zieliński z Warszawy, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, wygłosił konferencję na temat „Rola mediów w dyktaturze relatywizmu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama