Nowy numer 42/2019 Archiwum

Króluj nam Chryste!

W dniach od 26 do 30 marca w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach k. Żar głoszone były rekolekcje wielkopostne.

W tym roku na rekolekcje zarówno parafialne, jak i szkolne zaproszona została s. Danuta Pusty USJK (urszulanka szara), która sprawuje funkcję Moderatorki Krajowego Eucharystycznego Ruchu Młodych z Ramienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Rekolekcje szkolne miały charakter warsztatów śpiewno-muzycznych. Śpiewy dla dzieci prowadziła schola posługująca w parafii i domu rekolekcyjnym w Kunicach, a tańce prowadziła s. Dagmara ze Zgromadzenia św. Magdaleny od Pokuty wraz z dziewczętami.

Dzieci każdego dnia rekolekcji mogły wysłuchać również nauk, które głosiła s. Danuta. W niedzielę, 30 marca, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 w obecności s. Danuty Pusty moderatorki krajowej ERM, nastąpiło przyjęcie dzieci do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Po rocznej formacji, na znak bycia kandydatem i wyrażenia chęci, by przystąpić do wspólnoty przyjaciół Jezusa Eucharystycznego, dzieci przyjęły żółte chusty i odśpiewały radosne „Króluj nam Chryste!” Od tej pory każde z nich pragnie naśladować Jezusa w dobroci, posłuszeństwie, ofiarności, cierpliwości i czystości. Ceremonii przyjęcia kandydatów przewodniczył ks. proboszcz Ryszard Gas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL