Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pamiętają katastrofę

W Zielonej Górze 10 kwietnia podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył bp Stefan Regmunt, uczczono ofiary katastrofy smoleńskiej.

Modlitewne spotkanie, podobnie jak każdego dziesiątego dnia miesiąca, zorganizował Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – Pamiętamy, o tych wszystkich, którzy kochali ojczyznę. Wszyscy, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, jechali, by oddać cześć i hołd, tym, którzy zginęli w Katyniu. Szczególną cześć oddajemy prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, któremu zależało na dobru Polski – mówi Maria Chuda. – Chcemy pamiętać i przypominać innym o tej tragedii. Zapraszamy również wszystkich do wspólnej modlitwy, bo Kościół jest żywy, też wtedy, gdy modli się za zmarłych – dodaje.

Bp Regmunt w homilii również wspomniał o konieczności modlitwy za 96 osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. – Trzeba się modlić o życie wieczne i aby Bóg przyjął ich do siebie. To największy dar, o który możemy dla nich prosić. Kiedy człowiek nie ma perspektywy życia wiecznego, wszystko zamyka się w doczesności – zauważył biskup. – To, co człowiek czyni na ziemi, nie jest dziełem zmarnowanym. Nasze uczynki, dar miłości do ojczyzny, do drugiego człowieka, do Boga przynosimy przed tron Boży – dodał. Biskup przypomniał również prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego zasługi dla ojczyzny. – Prezydent chciał budować IV Rzeczypospolitą, państwo dla dobra wspólnego. Odrzucał cywilizację konsumpcyjną. Nie chciał takiej cywilizacji, która egoizm traktowała jako największą istotę człowieka – mówił biskup.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama