Nowy numer 41/2019 Archiwum

Quiz ze św. Mateusza

V Powiatowy Konkurs Biblijny "Biblista-Junior" odbył się 10 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Gościkowie.

W tym roku uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych z: Ołoboku, Kosieczyna, Dąbrówki Wlkp., Smardzewa, Zbąszynka, Gościkowa i Świebodzina wykazali się wiedzą z Ewangelii św. Mateusza. Do konkursu przystąpiło 21 zawodników z 8 szkół.

W pierwszym, pisemnym etapie zostało wyłonionych 10 finalistów, którzy następnie przystąpili do części ustnej. O bardzo wysokim poziomie przygotowania uczestników świadczył fakt, iż finał trwał ponad godzinę, a rywalizacja była zacięta. Zaostrzyły ją atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców przygotowano: tablet, zestaw głośników oraz słuchawki multimedialne. Poza tym każdy uczestnik otrzymał książkę oraz coś słodkiego.

Finaliści zmagali się z pytaniami m.in.: „Jakiej władzy udzielił Jezus Dwunastu Apostołom, gdy po raz pierwszy ich posyłał?” czy „O której straży nocnej przyszedł Jezus po jeziorze do łodzi, w której byli uczniowie?”. Ekspertem w jury był ks. dr Andrzej Oczachowski. Pierwsze miejsce zajął Adam Mielniczuk ze Zbąszynka, drugie Adriana Kołata z Dąbrówki Wlkp., a trzecie Adam Hansch z Gościkowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL