Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wybrali najpiękniejsze palmy

Nieprzerwanie od wielu lat w Niedzielę Palmową, we wszystkich kościołach parafii Sokola Dąbrowa, organizowany jest konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się osiemnaścioro dzieci: jedno w Sokolej Dąbrowie, jedenaścioro w Osiecku i siedmioro w Nowej Wsi.  Imponujące wysokością, uwite z bukszpanu, pięknie przyozdobione kolorowymi, ręcznie robionymi kwiatami i pisankami palmy poświęciliśmy przed Mszą św. w każdym kościele. Po zakończeniu liturgii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oceny dokonywało, specjalnie na tę okoliczność wybierane w każdym kościele – jury. Po przyznaniu poszczególnych lokat, dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu.

Co roku przy okazji konkursu jest sporo radości i śmiechu, gdy kilkuletnie dzieci szczerze opowiadają kto z rodziców im pomagał albo wręcz zrobił palmę, a kto wcale się nie zaangażował albo co właśnie w tym czasie robił.

Uczestnicy tegorocznego konkursu: Natalia Modrzejewska ze Sokolej Dąbrowy; Amelia Bednarczyk, Jakub Brewka, Bartłomiej Czech, Hanna Czech, Szymon Kret, Daria Piskorska, Oliwia Tomaszewska, Cezary Trojanowski, Olaf Tchórz i Konrad Zańko z Osiecka; oraz Marlena Boryń, Oliwia Matuszak, Dawid Musiałowski, Natalia Musiałowska, Maja i Paulina Sobucka oraz najmłodszy chyba uczestnik Igor Walczak z Nowej Wsi.

Sponsorzy nagród to: w Sokolej Dąbrowie – Państwo Modrzejewscy i ks. Proboszcz; w Osiecku – klienci sklepu u Państwa Bartkowiak, Pan Sołtys, oraz Barbara Czech, Wojciech Pawłowski i Dorota Trojanowska; w Nowej Wsi – Koło Gospodyń Wiejskich, Pani Sołtys, Małgorzata Musiałowska oraz Wiktor Walczak.

Dzieciom gratuluję i podziwiam determinację oraz niesamowity wpływ na najbliższych, bez których pomocy nie przyniosłyby do kościołów pięknych palm. Sponsorom serdecznie dziękuję! Tak obfite i cenne prezenty... może w przyszłym roku sam uwiję palmę na konkurs, żeby też dostać nagrodę. Bóg zapłać! Niech ten zwyczaj nie pójdzie w zapomnienie.

Za zgodą dzieci, ich palmy zabrała do Gorzowa Wlkp. młodzież udająca się w godzinach popołudniowych na obchody Dnia Młodych. Było nam bardzo miło, gdy w katedrze okazało się, że nasze palmy były najokazalsze i najpiękniejsze – młodzi, którzy je nieśli, wcale nie mieli ochoty przyznać się, że nie oni je robili.

Hosanna Królowi Dawidowemu!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama