Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przygotowanie do jubileuszu AK

12 kwietnia w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, odbyło się kolejne spotkanie w ramach nowenny przygotowującej do jubileuszu XX-lecia Akcji Katolickiej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i do kanonizacji Jana Pawła II.

Dotychczasowe spotkania przeżywaliśmy w: Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim oraz w Nowym Kramsku i skupiały one członków AK z poszczególnych rejonów. Nasze spotkanie od strony duchowej doskonale poprowadził tym razem ks. prałat Zygmunt Zając – proboszcz miejscowej parafii. Ksiądz proboszcz w tym roku w czerwcu obchodził będzie jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich i już teraz gratulujemy mu i dziękujemy za wieloletnią służbę Kościołowi. Nowenna proponuje program duchowy, tym razem zatrzymaliśmy się nad tematem „Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II”. Okazało się, że rodzina i jej sprawy były bardzo bliskie nie tylko Janowi Pawłowi II, ale także Słudze Bożemu biskupowi Wilhelmowi Plucie i ks. proboszcz Z. Zając przekazał nam wiele informacji na ten temat.

Ze strony organizacyjnej spotkanie było przygotowane przez członków AK ze Wschowy pod kierownictwem prezesa Andrzeja Stankowiaka. Następne spotkanie w ramach nowenny odbędzie się w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Trzebielu, w dniu 27 maja. Początek o godz. 17.30. Ponieważ Akcja Katolicka ma w swojej charyzmie misyjność i jest otwarta na osoby z tych parafii, gdzie nie ma tego stowarzyszenia, dlatego jak zawsze zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach trwającej nowenny wszystkich chętnych, którzy chcą bardziej włączyć się w bycie odpowiedzialnym za swoją parafię oraz za Kościół.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama