Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jak Lolek został papieżem

Za nami siódma edycja Głogowskiego Konkursu Papieskiego dla uczniów klas czwartych z powiatu głogowskiego. W tym roku odbyła się pod hasłem: "Jan Paweł II - Święty".

24 kwietnia z testem i pytaniami na temat życia Karola Wojtyły zmagało się 30 uczestników z 10 szkół z Głogowa i okolicy. – Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom życia wielkiego Polaka papieża Jana Pawła II – wyjaśnia Beata Rzepa, organizatorka i katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Po teście na uczestników konkursu czekały kolejne zadania. Przykładowo musiały zrobić „przepis na świętość”. – Dzieci przez zabawę wykazywały się swoją wiedzą. Rywalizacja była zacięta, a sam konkurs miał za zadanie dostarczyć dzieciom wielu wrażeń i radości – wyjaśnia katechetka.

Jak Lolek został papieżem   Pamiątkowe zdjęcie uczestników, opiekunów i organizatorów Krzysztof Król /GN Aby przygotować się do konkursu dzieci musiały przeczytać książkę „Jak Lolek został papieżem”. – Chodziło o to, aby dzieci poznały dlaczego Jana Pawła II uznano za świętego i skąd w ogóle decyzja o jego kanonizacji – wyjaśnia Barbara Lachowicz, katechetka z SP nr 13 w Głogowie, która na konkurs przyszła z trzyosobową drużyną. – Dzieci są zafascynowane Janem Pawłem II ponieważ to człowiek współczesny o którym słyszą w mediach, a także w własnych domach – dodaje.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Głogowskiego Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa nr 10 przy współpracy z Domem „Uzdrowienia Chorych” w Głogowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL