GN 48/2020 Archiwum

Pielgrzymka służby liturgicznej

Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę 10 maja w Paradyżu.

Konkurs wiedzy liturgicznej, Eucharystia, rozgrywki finałów Piłkarskiej Ligi Ministranckiej i promocja nowych lektorów odbędą się m.in. podczas sobotniego spotkania w Paradyżu. Myślą przewodnią pielgrzymki będą słowa zaczerpnięte z katechezy św. Jana Pawła II wygłoszonej podczas audiencji generalnej z 1 sierpnia 2001 r.: „Podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi "pomocnikami proboszcza". Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie”.

Do wzięcia udziału w pielgrzymce zachęca ks. Robert Patro dyrektor Wydziału ds. Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze. – Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów i wszystkich tych, którzy kochają liturgię do Paradyża. Zapraszam również księży proboszczów, księży wikariuszy, przedstawicieli poszczególnych parafii po odbiór obrazów Matki Bożej Paradyskiej z modlitwą o powołania – mówi ks. Robert Patro. – Niewątpliwie będzie to wyjątkowy czas. To jest święto służby liturgicznej. To moment, w którym w sposób szczególny doceniamy i zauważamy posługę ministrantów i ich obecność przy ołtarzu. To również wspólna modlitwa i zatrzymanie się – dodaje.

Program spotkania w Paradyżu:

godz. 10.00 – spotkania ministrantów i lektorów w grupach wiekowych  (modlitwa,

wykład formacyjny, wymiana doświadczeń)

godz. 11.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta (w trakcie mszy św. odbędzie się promocja nowych lektorów)

godz. 13.00 – przerwa na posiłek

godz. 13.45 – konkurs liturgiczny (aula św. Tomasza) i równolegle rozpoczęcie

finałowych rozgrywek ligi ministranckiej (12 drużyn – po 4 z każdej kategorii

wiekowej, mecze 2 x 10 minut odbywać się będą na trzech boiskach równocześnie,

w systemie pucharowym)

godz. 16.00 – zakończenie rozgrywek, wręczenie nagród dla finalistów ligi

ministranckiej, rozstrzygnięcie konkursu liturgicznego,

godz. 16.30 – zakończenie pielgrzymki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama