Nowy numer 42/2020 Archiwum

O świętych kapłanów

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 11 maja, w Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się doroczna Pielgrzymka "Przyjaciół Paradyża". Była modlitwa, chwila refleksji, dobra muzyka, wspólny posiłek i okazja do rozmowy.

Pielgrzymka rozpoczęła się od odśpiewania Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny, po których ks. Piotr Kwiecień, ojciec duchowny naszego seminarium, wygłosił konferencję ascetyczną na temat przygotowywania się do Eucharystii i jej przeżywania.

Następnie odbył się koncert organowy, po którym rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Rektora Pawła Łobaczewskiego. W homilii ks. Rektor nawiązał do tematu przewodniego dzisiejszej liturgii słowa, którym była postać Dobrego Pasterza. Bez przyjaciół nie mogą wzrastać nowi pasterze, którzy będą naśladować Jedynego Pasterza – Jezusa Chrystusa, który oddaje swoje życie, aby owce miały je w obfitości. Ksiądz Rektor wyraził również wdzięczność za obecność i towarzyszenie naszemu seminarium.

Po Eucharystii był czas na posiłek i spotkania indywidualne z klerykami. Mogliśmy dzięki temu bliżej poznać osoby, które modlą się za nas i wspierają nas w drodze do kapłaństwa. – Modlę się o wytrwałość dla kleryków i kapłanów, aby byli dobrzy i święci, bo takich nam potrzeba. Będę przyjeżdżać do Paradyża dopóki wystarczy sił, aby wspierać kleryków. – powiedziała pani Teresa Grzelczyk z parafii św. Henryka w Sulęcinie.

Na zakończenie pielgrzymki spotkaliśmy się na nabożeństwie majowym, po którym przeszliśmy przed obraz Matki Bożej Paradyskiej, której zawierzyliśmy dzieło powołań.

W naszym seminarium w każdy czwartek jest odprawiana Eucharystia w intencji wszystkich, którzy troszczą się o nasze seminarium przez swoje modlitwy, cierpienia i ofiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama