Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wiosenne obrady DIAK

W spotkaniu odbywającym się w parafii św. Alberta Chmielowskiego uczestniczył bp Stefan Regmunt.

Rada DIAK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej spotkała się w czasie trwającej wciąż radości z kanonizacji Jana Pawła II. Papież Polak podkreślał wielką rolę apostolstwa ludzi świeckich dlatego wezwał do odnowienia Akcji Katolickiej w Polsce, po rozwiązaniu jej przez władze komunistyczne. Nad postacią Św. Jana Pawła II pochylono się szerzej w związku z przygotowaniami do Jubileuszu XX lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji, którego obchody zaplanowano na październik tego roku. To bp Adam Dyczkowski powołał naszą Akcję Katolicką jako pierwszą w powojennej Polsce.

Rada wśród wielu innych, podjęła tematy duszpasterskie naszej diecezji, rozszerzone słowem pasterskim biskupa diecezjalnego. Zauważono, że część z nich już znalazła się, a inne zostaną zainicjowane w programie działań AK w naszej diecezji najbliższym czasie.  Przybliżono działania związane z propagowaniem świętowania niedzieli oraz pielęgnowania wartości patriotycznych.

Pochylono się również nad potrzebą kształtowania dzieci i młodzieży w duchu Bożych wartości. Zapoznano się ze stanem Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze, którego Akcja Katolicka jest organem prowadzącym. Jako priorytet uznano promocję naboru do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Ponadto członkowie Rady, podzielili się podejmowanymi działaniami lokalnymi oraz zapoznali się z szeregiem informacji na temat inicjatyw realizowanych na poziomie diecezjalnym, międzydiecezjalnym i krajowym Akcji Katolickiej.

Wiosenne spotkanie Rady na jej umocnienie i dalszą działalność pobłogosławił bp Stefan Regmunt. Zgromadzeniem wokół ołtarza podczas Mszy Św. zakończono obrady.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL