Nowy numer 42/2020 Archiwum

Są pro life

W ramach inicjatywy "Jeden z nas", ogólnoeuropejskiej kampanii na rzecz ochrony życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, kandydatom do europarlamentu zadano pytania dotyczące postawy pro life.

Pytania dotyczące m.in. problemu aborcji, eutanazji, in vitro, antykoncepcji i obrony życia oraz rodziny zadano kandydatom do europarlamentu.

W okręgu nr 13 (obejmującym obszar województwa lubuskiego i województwa zachodniopomorskiego) za życiem w 100% głosowali: Robert Stankiewicz, Marzena Izabela Łuczak, Dorota Andżelika Paluch i Michał Ryszard Gawęcki z Solidarnej Pilski Zbigniewa Ziobro, Elżbieta Rafalska, Jerzy Marian Materna i Ireneusz Sławomir Rogowski z PiS. 85% odpowiedzi TAK w kwestionariuszu zaznaczył natomiast Mirosław Marcinkiewicz z PO.

Są pro life   Kwestionariusz składał się z trzynastu pytań, które podzielone zostały na trzy części: bioetyka i godność osoby, wolność i prawa człowieka oraz polityka i społeczeństwo www.jedenznas.pl W okręgu wyborczym nr 12 (obejmującym obszar województwa dolnośląskiego i opolskiego) postawę pro life w 100% prezentują: Beata Agnieszka Kempa, Patryk Tomasz Jaki, Ewa Danuta Gutek, Janusz Hylewicz, Joanna Śliwińska-Łokaj, Wojciech Antoni Kielka i Artur Czesław Fojt z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, Kazimierz Michał Ujazdowski, Sławomir Kłosowski, Tadeusz Kazimierz Marczak i Wojciech Marciniak z PiS oraz Robert Jarosław Iwaszkiewicz z Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikkego.

Pozostali kandydaci nie odpowiedzieli na pytania.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama