Nowy numer 42/2020 Archiwum

Z miłości do piosenki przejdź do galerii

26 zespołów z województwa lubuskiego wystąpiło 24 maja w Olbrachtowie. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem artystów i publiczności.

268 osób w różnym wieku entuzjastycznie promowało muzykę i folklorystyczne tradycje. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz przegląd cieszy się takim zainteresowaniem. Chcemy popularyzować wspólne śpiewanie i Olbrachtów jako miejsce spotkania ludowych zespołów muzycznych – powiedział Leszek Mrożek, dyrektor artystyczny przeglądu.

Występy i przesłuchania wykonawców trwały do późnych godzin wieczornych. Wśród zgłoszonych zespołów znalazły się następujące grupy: „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Karolinki” z Grabika, „Mała Tęcza” z Olbrachtowa, „Bieniowianki” z Bieniowa, „Złoty Kłos” z Marszowa, „Szyszynianki” z Biedrzychowic, „Źródełko” z Wichowa, „Łazowianki” z Łaz, „Dębinianki” z Dębinki, „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych, „Wichowianki” z Wichowa, „Wrzos” z Mirostowic Dolnych, „Żurawianki” z Żarek Wielkich, „Broniszowianki” z Broniszowa, „Tupliczanki” z Tuplic, „Złoty Wiek” z Żar, „Pod Różą” z Żagania, „Rodzina Muzykująca” z Łukaw, „Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego, „Integra” z Miłowic i Żar, „M.A.K.” z Brodów, „Duet” z Olbrachtowa, „Krokus” z Lipnej, „Nowinianki” z Nowin Wielkich, „Żar Miłości” z Kunic Żarskich oraz solista Wojciech Bujak z Łaz.

Jury w składzie: Anna Ślawska, Monika Dyba i Magdalena Łazar-Massier miało mnóstwo pracy i bardzo trudny wybór, ponieważ wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki poziom muzyczny i zaangażowanie. Wśród laureatów przeglądu w kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe znalazły się:

I. Zespół „Żar Miłości” z Kunic Żarskich
I. Zespół „Integra” z Miłowic i Żar
II. Zespół „Mała Tęcza” z Olbrachtowa
III. Zespół „Źródełko” z Wichowa. Wyróżnienie otrzymał zespół „Duet” z Olbrachtowa.

W kategorii: zespoły osób dorosłych:

I. Zespół Górali Czadekich „Wichowianki” z Wichowa
II. Zespół „Złoty Kłos” z Marszowa
III. Zespół „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych.

Jury przyznało wyróżnienia dla:
- Zespołu „Wrzos” z Mirostowic Dolnych
- Zespołu „Jutrzenka” z Olbrachtowa
- Zespołu „Nowinianki” z Nowin Wielkich
- „Rodziny Muzykującej” z Łukaw
- Zespołu „Szyszynianki” z Biedrzychowic
- Zespołu „Tupliczanki” z Tuplic
- Zespołu „Broniszowianki” z Broniszowa
- Zespołu „Łazowianki” z Łaz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama