Nowy numer 41/2019 Archiwum

W poszukiwaniu źródła

Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowało konkurs interpretacji poezji papieża Polaka.

22 uczniów reprezentujących wszystkie klasy gimnazjalne recytowało utwory Karola Wojtyły, pochodzące z okresu młodzieńczego i napisane w trakcie papieskiego pontyfikatu. Młodzież przygotowywała się pod opieką polonistki Sylwii Grabarczyk i katechetki Marii Chorosteckiej-Paluch. – W terminie zbliżonym do urodzin papieża organizujemy corocznie nasz konkurs, w tym roku doszła jeszcze ogromna radość z kanonizacji św. Jana Pawła II – powiedziała Maria Chorostecka-Paluch, współorganizatorka konkursu.

Gimnazjaliści wykazali się ogromną dojrzałością, interpretując bardzo trudną i głęboką w treść poezję św. Jana Pawła II. Deklamujący nie tylko nauczyli się tekstów, często długich, na pamięć, ale również ze zrozumieniem i zaangażowaniem interpretowali poetyckie treści. Nad oprawą muzyczną konkursu i towarzyszących mu prezentacji, i wstępów czuwała Teresa Olifierczuk. Zasiadający w jury konkursu: ks. Stanisław Szura, proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Bojdałach, ks. Grzegorz Kniaź, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Klenicy, Grzegorz Doszel, wójt Gminy Bojadła, Joanna Aniśkiewicz i Marta Piotrowska z dyrekcji szkoły, Renata Tomaszewska reprezentująca Radę Rodziców, Aleksandra Szubert, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury i Olga Seredyńska, specjalista ds. kultury w GOK, wytypowali zwycięzców, potwierdzając wysoki poziom przygotowania młodzieży.

I miejsce zajęła Natalia Mitela z klasy III b, II miejsce Jacek Jakubowski i III miejsce Roksana Grochola. Wyróżnienia za swoje interpretacje otrzymali: Kamila Paluch, Aleksandra Dzioch oraz Natalia Grochola. Nagrodę Publiczności otrzymała Natalia Mitela, zwyciężczyni konkursu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL