Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wspólna droga przejdź do galerii

III Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbył się 29 maja w Lubsku.

„Niech nasza droga będzie wspólna” pod takim hasłem odbyło się spotkanie szkół, których patronem jest papież Jan Paweł II. Na uroczystościach, które rozpoczęła Msza św. w kościele pw. NSPJ pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta, przybyli nauczyciele i uczniowie z 21 szkół, których patronem jest papież, przedstawiciele szkół z miasta i gminy Lubsko oraz zaproszeni goście. Biskup wyraził radość ze spotkania szkół im. Jana Pawła II, których w diecezji jest blisko 40. Zwrócił również uwagę na istotę świętości i potrzebę świętych w Kościele. – Jan Paweł II to święty naszych czasów. Kościół mierzy się świętymi. Kościół jest święty, dlatego, że nie brakuje w nim ludzi świętych. Święci są żywą Ewangelią, są żywymi, widzialnymi świadkami świętości Kościoła, odbiciem basku Boga. To oni pobudzają do zmian w Kościele, są inspiracją do odnowy – mówił bp Regmunt.

Po Eucharystii odbyło się przejście ze sztandarami do Lubskiego Domu Kultury, gdzie były m.in. przemówienia i występy artystyczne. – Rodzina szkół im. Jana Pawła II musi się spotykać, bo jak każda rodzina, żeby funkcjonowała tak jak powinna, musi się znać i pielęgnować więzy. Spoczywa na nas wielki obowiązek. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy patrona świętego Jana Pawła II, ale to nas również obliguje do szczególnej troski o religię, modlitwę i postępowania z tym, co Jan Paweł II nam przekazał – mówi Elżbieta Maćko, dyrektor SOSW im. Jana Pawła II w Lubsku. – Jeśli jest się dobrym, w Bogu i w wierze, to wtedy wszystko się układa. Jan Paweł II był doskonałym nauczycielem i wychowawcą, więc każda szkoła na swój sposób wykorzystuje nauczanie papieża do np. planów wychowawczych, czy edukacyjnych – dodaje.

Radość ze spotkania wyrazili również uczniowie. – Jest to dla nas ważne święto i cieszymy się, że możemy tutaj być, jest to dla nas wielki zaszczyt. Nauka w szkole katolickiej im. Jana Pawła II wygląda tak jak w innych szkołach, poza tym, że my dodatkowo rozważamy jeszcze na religii i innych lekcjach nauczanie Jana Pawła II – mówi Natalia Łopacińska z Katolickiego Gimnazjum w Żarach.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkursy na hymn i logo Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Laureatami konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Żarach. Ponadto podczas części artystycznej, przedstawiono akademię „W hołdzie Janowi Pawłowi II” – Tryptyk złożony z części pt.: „Wiara – Jan Paweł II – Świadek Chrystusa”, „Nadzieja – Jan Paweł II – Przyjaciel dzieci i młodzieży” oraz „Miłość – Jan Paweł II – Dobry Wychowawca”. Swoje występy mieli również uczniowie ze SP 3 w Żaganiu, Gimnazjum w Sulęcinie, SP w Złotniku oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubsku.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama