Nowy numer 44/2020 Archiwum

Świętość od dziecka

"Świętość zaczyna się od dziecka" – to hasło przewodnie IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. W Zespole Szkół w Sulechowie ogłoszono tegorocznych zwycięzców.

W konkursie wzięło udział 200 uczniów. Do ścisłego finału dostało się 35 gimnazjalistów. – Konkurs ma charakter cykliczny. Pierwszy rok obejmuje zakres od dzieciństwa papieża do pontyfikatu. Drugi pontyfikat, a trzeci pielgrzymki do Polski – wyjaśnia Wioletta Samociak, katechetka z Zespołu Szkół w Sulechowie.

Konkurs powstał w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. – Na początku był tylko szkolny, ale po dwóch latach konkurs był już powiatowy. Nieśmiało myślimy o tym, aby jego zakres rozszerzyć jeszcze dalej – mówi katechetka i dodaje: – Poprzesz konkurs chcemy promować i pokazywać postać Jana Pawła II. Szczególnie teraz, kiedy jest święty. Zainteresowanie ze strony młodzieży jest ogromne.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Natalia Różycka z Sulechowa, drugie – Anita Micek ze Świdnicy, a trzecie – Wiktoria Włodarczyk także ze Świdnicy. – Bardzo interesuje mnie osoba Jana Pawła II. Jego życie było bardzo ciekawe. Zaczęłam się nim interesować, kiedy zwiedziłam Wadowice –  wyjaśnia Natalia Różycka. – W Janie Pawle II zawsze zachwycała mnie jego otwartość na każdego człowieka – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama